JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

VI NIEDZIELA ZWYKŁA, 16 lutego - ROK A

Opublikowano: niedziela, 01 grudzień 2019
Miłość istotą Prawa Bożego
 
Oprócz dziesięciu przykazań otrzymanych od Boga Izraelici mieli sześćset trzynaście innych wymyślonych przez siebie. Jezus nie mnoży przepisów, nie nakłada ciężarów, lecz zachęca do odkrycia istoty Prawa, którą jest miłość. Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie przysięgaj fałszywie. Wobec tych zaleceń Ojca Jezus wskazuje, że oprócz zewnętrznych czynników są wewnętrzne motywacje serca. Inni ich nie widzą, ale Bóg tak. Pogardzając innymi, pożądając ich, odrzucając współmałżonka, mówiąc fałszywie o innych, pozwalamy, aby grzech opanował nasze serce, a wtedy od grzesznych pragnień do czynów jest tylko krok.

Jezu, naucz mnie, proszę, rozpoznawać głębokie motywy moich działań i być Ci wiernym nie z lęku przed karą, ale z miłości.

Parafia rzymskokatolicka pw. św. Anny w Krajence

Copyright © 2010-2015. All Rights Reserved.