Opublikowano: sobota, 14 marzec 2020

W związku z ogłoszeniem stanu epidemii podczas Mszy św. może przebywać jednocześnie w kościele maksymalnie 5 osób. W naszej parafii będziemy ściśle przestrzegać tego przepisu. Odprawionych zostanie więcej Mszy św. Kto nie zostanie wpuszczony do kościoła, ten proszony jest o przyjście na inną godzinę.

1. Księża biskupi wyznaczyli dyspensę od niedzielnych praktyk religijnych. Polega ona na czasowym zniesieniu obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Jest ona zalecana przede wszystkim:

• osobom w podeszłym wieku,

• osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),

• dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,

• osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

Jednocześnie Kościół zachęca do uczestniczenia w telewizyjnych lub radiowych transmisjach Mszy św.

W  kościele:

• powinniśmy siadać w pewnych odstępach od siebie,

• przekazywać znak pokoju poprzez skinienie głowy,

• możemy przyjąć Komunię św. na rękę,

• niekorzystanie z kropielnic,

1. Wszystkie spotkania i nabożeństwa wielkopostne z wyjątkiem Gorzkich Żali zostają odwołane.

2. Wszelkie zaliczenia, spotkania w ramach przygotowania do bierzmowania zostają zawieszone do odwołania.

3. Dekanalny kurs przedmałżeński zostaje przerwany – po unormowaniu się sytuacji uczestnicy zgłoszą się w celu ustalenia dalszych kroków.

4. Róże różańcowe odmawiają swoje modlitwy prywatnie w domach łącząc się duchowo.

5. Biuro parafialne będzie czynne codziennie po wieczornej Mszy św. – tylko najważniejsze sprawy.

6. W razie zauważenia u siebie objawów mogących wskazywać na zarażenie się wirusem należy bezwzględnie pozostać w domu i telefonicznie skontaktować się ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Odpowiednie służby pokierują taką osobą dalej.

Numer całodobowej infolinii to: 800 190 590.

1. Na młodzieży i dzieciach spoczywa szczególna odpowiedzialność. Powinny one pozostać w domach. Zabronione jest przebywanie w większych grupach. Rodzice niech czują się zobowiązani do dopilnowania tego zalecenia.