JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Ministranci Seniorzy

Opublikowano: niedziela, 31 styczeń 2016
W Niedzielę Chrystusa Króla AD 2011 na Mszy św. o godz. 12.00 zapoczątkowała swoją działalność w naszej Parafiia nowa grupa „Ministrantów Seniorów”.Nie jest to coś nowego, w wielu parafiach istnieją takie grupy.

Dla mnie jako proboszcza istniały dwa zasadnicze powody, które przemawiały za zorganizowaniem takiej wspólnoty:

1. Od 1989 roku zawsze byłem opiekunem ministrantów i lektorów i nagle od 2010 roku (Krajenka) stałem się w tej dziedzinie księgowania „bezrobotny”. Choć teoretycznie to właśnie proboszcz odpowiada za grupy działające przy parafii, to w praktyce całą pracę i wszystkie zajęcia prowadzą księża wikariusze. Po 2-3 miesiącach „urlopu od ministrantów i lektorów” zacząłem „zazdrościć” ks. Marcinowi, ks. Dominikowi, ks. Łukaszowi zbiórek i zajęć.

2. Wspomnienia. W czasie urlopu w tym roku, spotkałem kilku moich kolegów, z którymi stałem kiedyś przy ołtarzu. Wspominaliśmy, jak było fajnie, radośnie, czasami trudno, po czym jak to starsi panowie orzekliśmy, ze teraz to już „nie to, co kiedyś”. Pomyślałem sobie, że i w naszej Parafii są tacy, którzy lata temu stali przy ołtarzu. Może więc warto by było spróbować sprawić, aby pojawili się znowu przy ołtarzu. I tak od myśli do czynu.

Spotykać mamy się raz w miesiącu na „zbiórkach” organizacyjno-formacyjnych, a przy ołtarzu w każdą ostatnią niedzielę miesiąca podczas Eucharystii o godz. 12.00. Będziemy również przy ołtarzu w czasie Uroczystości i Świąt.

Daj Boże, aby ta grupa znalazła miejsce i przestrzeń w życiu parafialnym i chętnych panów, dawnych ministrantów, do bycia przy ołtarzu.

 

ks. Proboszcz Grzegorz Fabiszak

 

Parafia rzymskokatolicka pw. św. Anny w Krajence

Copyright © 2010-2015. All Rights Reserved.