JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Rada Parafialna

Opublikowano: piątek, 01 kwiecień 2016

Rada Parafialna przy parafii pw. św. Anny w Krajence została powołana na prośbę ks. Proboszcza Józefa Pietrasa w 2006 roku. Jej członków wyłoniono poprzez wybory, w których czynny udział brali parafianie. Jest to przede wszystkim gremium doradcze, które ma służyć Proboszczowi radą we wszystkich sprawach duszpasterstwa parafialnego, ma pomagać w zdynamizowaniu życia Parafii oraz pomóc przy działaniach na rzecz lokalnego Kościoła. Ta prawie niezauważalna grupa osób liczy sobie ponad 20 zaangażowanych w parafię mieszkańców. Zbieramy się kilka razy do roku wspólnie z naszymi księżmi. Jej obradom przewodniczy zwykle Ks. Proboszcz. Podczas tych spotkań zastanawiamy się, jak zaradzić aktualnym potrzebom Parafii, jak zaangażować innych w prace na rzecz kościoła, w różnego rodzaju grupy duszpasterskie, modlitewne. Jej najważniejsze zadania to przygotowanie świątyń do Świąt Bożego Narodzenia oraz Świąt Wielkanocnych, jak i innych uroczystości. Oprócz doraźnej pomocy, jak sprawy porządkowe przy remoncie kościoła św. Anny, dochodzą coroczne wspólne przygotowania do Parafiady. Impreza ta wymaga dobrej organizacji na wielu płaszczyznach, dlatego członkowie Rady czynnie włączają się, aby wraz z innymi parafianami przyczynić się do powodzenia tej pięknej inicjatywy. Najważniejsze jednak zadanie każdego członka Rady Parafialnej, to praca nad samym sobą, ciągła formacja swojego sumienia, aby nasza wiara stawała się coraz mocniejsza i mogła bardziej przyczyniać się do efektywnej służby na rzecz Parafii.

 

Przewodniczący Rady Parafialnej

Paweł Wróbel

 

Parafia rzymskokatolicka pw. św. Anny w Krajence

Copyright © 2010-2015. All Rights Reserved.