JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Ogłoszenia Duszpasterskie (2)

Opublikowano: niedziela, 31 styczeń 2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA PALMOWA

05.04.2020 r. 

 

 1. Z racji wprowadzonego stanu epidemii na Mszy św. może znajdować się maksymalnie 5 osób i tyle będzie wpuszczane jednorazowo do kościoła na poszczególną Eucharystię. Należy się podporządkować temu zaleceniu!!! Dlatego – zwłaszcza w niedzielę – jesteśmy zmuszeni prosić
  o przyjście przede wszystkim tych, którzy zamówili intencję na daną godzinę.

 2. Dyspensa biskupa dotycząca uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dotyczy:

 • osób w podeszłym wieku,

 • osób chorych i ich opiekunów,

 • dzieci i młodzieży szkolnej,

 • osób czujących się zagrożonymi zakażeniem.

 1. W związku z zaistniałą sytuacją odwołujemy odwiedziny duszpasterskie u chorych. Przypominamy jednocześnie, że służymy posługą chorym w sytuacji udzielenia wiatyku, tj. w niebezpieczeństwie zagrożenia życia.

 2. Dzisiejsze nabożeństwo Gorzkich Żali zostaje odwołane.

 3. Przed nami Niedziela Palmowa. W tym roku palmy święcić będziemy również po każdej Mszy św. Przed kościołami ustawione będą ławki, na których można położyć w trakcie trwania Mszy św. swoją palmę, a następnie po poświęceniu zabrać ją do domu. Stosując taką formę poświęcenia palm chodzi nam o to, aby w trakcie trwania Mszy św., na której być nie możemy (5 osób w świątyni) złożyć palmy na ławkach, a następnie spokojnie się oddalić, aby nie tworzyć zgromadzenia. Ufamy, że nie będzie osób, które zabiorą nie swoje palmy:)

 4. Biuro parafialne czynne po wieczornej Mszy św. - tylko w najważniejszych sprawach.

 5. Ogłoszenia dotyczące Triduum Paschalnego:

 • z racji przepisów dotyczących stanu epidemii odwołane są wszystkie adoracje i czuwania.

 • na Msze św. w Wielki Czwartek i w Wielką Sobotę zapraszamy po dwie osoby z rodzin, które zamówiły intencje mszalne na te dni. Zaproszenie to powoduje, że w Wielki Czwartek i w Wielką Sobotę nikt spoza wyżej wymienionych nie może już uczestniczyć w liturgii.

 • W Wielki Piątek liturgia bez udziału wiernych. Z racji tego, że na liturgii może uczestniczyć tylko
  5 osób i jako wasi duszpasterze podjęliśmy decyzję, że nie będziemy nikogo szczególnie zapraszać ani też tworzyć sytuacji: „kto pierwszy, ten lepszy”. Mamy nadzieję, że ze zrozumieniem podejdziecie do tej decyzji.

 • W dni Triduum Paschalnego po zakończonych obrzędach liturgicznych proponujemy wszystkim parafianom formę modlitwy nazwaną: „Namiot spotkania”. I tak:

 • W Wielki Czwartek od godz. 20.00 do 23.00 na szczycie domu katechetycznego wystawiony będzie obraz Jezusa modlącego się w ogrodzie oliwnym. Zapraszamy przedstawiciela każdej rodziny              z naszej parafii do przyjścia w proponowanych godzinach i zapalenia przed tym wizerunkiem znicza, świecy. Nie chodzi tu o to, aby odprawiać przed obrazem jakiekolwiek modlitwy, ale bardziej o gest zawierzenia i solidarności z resztą wspólnoty parafialnej.

 • W Wielki Piątek od godz. 20.00 do 23.00 wystawiony będzie krzyż adoracyjny. U jego stóp znajdować się będą małe metalowe krzyże. Przedstawiciel rodziny spod krzyża adoracyjnego zabiera jeden krzyżyk na pamiątkę tegorocznego jakże innego Wielkiego Piątku.

 • W Wielką Sobotę od godz. 22.00 do 24.00 wystawiona będzie figura Chrystusa Zmartwychwstałego. U jej stóp znajdować się będą świece – paschaliki, które wedle naszego zamysłu mają oświetlać stół wielkanocny w naszych domach.

 • Trwają intensywne prace, które mają zapewnić możliwość transmisji na żywo przebiegu „Namiotu spotkania”. Gdzie będzie można obejrzeć tę transmisję powiadomimy w środę na stronie internetowej parafii oraz na fecebooku, a szczegóły tej akcji ks. Proboszcz wyjaśni
  w niedzielę palmową o godz. 18.00 na parafialnym fecebooku.

 1. W tym roku nie będzie tradycyjnej „święconki”. W poranek wielkanocny modlitwę błogosławieństwa
  i poświęcenie potraw odmawia głowa rodziny. Tekst modlitwy znajdzie się w aktualnościach na naszej stronie internetowej.

 2. W Niedzielę Wielkanocną nie ma Mszy św. o godz. 6.00. Msze św. tego dnia o godz. 9.00, 10.30
  w Śmiardowie Kraj., 12.00 w kościele św. Anny i św. Józefa, 16.00 – w kościele św. Anny.

 3. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według zwykłego porządku niedzielnego.

Intencje mszalne

Opublikowano: niedziela, 31 styczeń 2016

Parafia rzymskokatolicka pw. św. Anny w Krajence

Copyright © 2010-2015. All Rights Reserved.