Ogłoszenia Duszpasterskie (2)

Opublikowano: niedziela, 31 styczeń 2016

XII Niedziela Zwykła

20.06.2021 r.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim za udział w pogrzebie mojego Taty śp. Benedykta Fabiszaka. Wyrazy szczególnej wdzięczności kieruję pod adresem:

• Kapłanów, którzy złożyli Tacie najpiękniejszy dar sprawowanej Mszy św.,
  • Licznie zgromadzonej Rodzinie, przyjaciołom i znajomym,
  • Przedstawicielom Władz Samorządowych i pracownikom Krajeńskiego Ośrodka Kultury, Radzie Parafialnej, Radnym Miasta i Gminy,
  • Delegacjom z Publicznej Szkoły Podstawowej w Krajence i Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii,
  • Strażakom i licznie zgromadzonym wiernym z parafii,
  • Wszystkim licznie zgromadzonym wiernym z rodzinnej parafii w Wierzchucinie Królewskim.

Dziękuję wszystkim zgromadzonym za pełną wiary i miłości obecność, dziękuję za zamówione Msze św. i proszę o modlitwę w intencji Taty, za co z góry serdecznie dziękuję staropolskim Bóg zapłać!

1. W najbliższą środę przypada Dzień Ojca. Za pośrednictwem Świętego Józefa tego dnia będziemy prosić Pana o Błogosławieństwo dla wszystkich żyjących ojców i o wieczny spokój dla zmarłych.

2. W piątek o godzinie 20.00 Msza św. w intencji: O Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin przez wstawiennictwo św. Teresy od dzieciątka Jezus i jej rodziców. W ten piątek będzie kolejna rocznica wprowadzenia relikwii do naszej parafii, w związku z tym po Mszy Św. będzie można zabrać bukiecik kwiatów poświęcony naszym świętym.

3. Od pierwszej niedzieli lipca powracamy do odprawiana Mszy św. w niedzielę według porządku sprzed pandemii. Przypominamy - Kościół św. Anny: godz. 7.30 i 19.00, Kościół św. Józefa: 9.00 i 12.00. Natomiast od poniedziałku Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. w Kościele św. Anny(z wyjątkiem środy).

4. Do końca sierpnia biuro parafialne w czwartki nieczynne.

5. W ostatnim tygodniu, na okna, zebraliśmy 800 zł. Do zapłaty za wszystkie 12 okien pozostało nam 4.5 tyś. zł.

6. Zapowiedzi przedślubne: Mateusz Krystian Cichocki, kawaler, zamieszkały w Głubczynie i Magdalena Czapowska, panna, zamieszkała w Śmiardowie Krajeńskim(1).

7. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego" i ,,Gościa Niedzielnego”.

8. Intencja Wspólnoty Żywego Różańca: w intencji o bezpieczne wakacje dla dzieci i młodzieży. Modlitwę prowadzi Róża Św. Stanisława Biskupa (Pani Danuta Kokowska).

Opublikowano: niedziela, 31 styczeń 2016

Sobota – 19.06.

1800  + Edyta, Bogdan, Maria, Stefania, Józef, Leszek Olejniczak

XII Niedziela Zwykła - 20.06.

730  + Tadeusz Tryba z okazji Dnia Ojca

900  + Jan i Krystyna Kowalscy oraz Krzysztof Olejarz

900 (św. Anna) z podziękowaniem i z prośbą o Boże błogosławieństwo, o łaskę zdrowia, opiekę Matki Bożej i wszelkie potrzebne łaski dla Michała Mruk i dla całej rodziny

1030   /Śmiardowo/:  + Joanna Wojtecka

1200  + Bogusław z okazji Dnia Ojca

1900 z podziękowaniem i z prośbą o Boże błogosławieństwo, o łaskę zdrowia, opiekę Matki Bożej i wszelkie potrzebne łaski dla rodziców, dzieci i wnuków

Poniedziałek - 21.06. – Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

700   + Krystyna Kowalska - z ofiar mszy pogrz.

1700  + Alojzy, Agnieszka, Wiktor Gańscy, Marian i Leokadia Zgóreccy

1800   + Lech Pankanin, Tadeusz Nemyski – int. z okazji Dnia Ojca

1800   + Jan Bilski – int. z okazji Dnia Ojca

Wtorek – 22.06.

700     + Krzysztof Napierała z okazji rocznicy urodzin i śmierci – int. od teściów

1700  z podziękowaniem i z prośbą o Boże błogosławieństwo, o łaskę zdrowia, opiekę Matki Bożej i wszelkie potrzebne łaski dla Moniki i Tomasza oraz Anny i Michała w rocz. Sakramentu Małżeństwa oraz dla najbliższych

1700  + Jan Michałek z okazji imienin

1800  + Fryderyk Wersocki w 5 rocz. śm. i zmarli z rodziny

Środa - 23.06.

700    + Jerzy Widawski – int. z okazji Dnia Ojca

1700  + Bruno Posieczek w rocz. śmierci

1700   Nowenna

180 + Wanda i Stanisław Jończyk

1800   + Jan, Józef i Sławomir

Czwartek  - 24.06. – Narodzenie Św. Jana Chrzciciela

700   + Benedykta Bieńkowska - z ofiar mszy pogrz.

1700  + za zmarłych z rodziny Kowalskich, Gerlach, Polińskich, Kożuch, Markowskich

1700  + Władysława i Jan w dniu urodzin i imienin

1800  z podziękowaniem i z prośbą o Boże błogosławieństwo, o łaskę zdrowia, opiekę Matki Bożej i wszelkie potrzebne łaski dla Hani w dniu urodzin

1800  + Jan Mrotek z okazji imienin – int. od córek i syna z rodziną

Piątek  – 25.06.

700     + Bronisław Michałowski w 19 rocz. śm.

1700   z podziękowaniem i z prośbą o Boże błogosławieństwo, o łaskę zdrowia, opiekę Matki Bożej i wszelkie potrzebne łaski dla Władysława Sterniczuk z okazji imienin

1800   + Julianna, Józef i Bronisław Ormańczyk i zmarli z rodziny z obu stron

2000   o Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin przez wstawiennictwo św. Teresy od dzieciątka Jezus i jej rodziców

Sobota – 26.06.

700    + Dziadkowie: Horn, Witkowscy i Kowalscy

700    z podziękowaniem i z prośbą o Boże błogosławieństwo, o łaskę zdrowia, opiekę Matki Bożej i wszelkie potrzebne łaski dla Hanny Małeckiej w 1 rocz. urodzin

1500    Chrzest

1800  rez. Gnat

XII Niedziela Zwykła - 27.06.

730  + Jan Leśniak w 3 rocz. śm. oraz Zofia

900  + Leokadia, Jan, Stanisław, Eugeniusz, Edward Miłkowscy

1030   /Śmiardowo/:  + Marian Misztal w 1 rocz. śm.

1200  + Zbigniew w 11 rocz. śm. oraz zmarli z rodziny Bilskich

1900 z podziękowaniem i z prośbą o Boże błogosławieństwo, o łaskę zdrowia, opiekę Matki Bożej i wszelkie potrzebne łaski dla Lucyny i Piotra w 20 rocz.  Sakramentu Małżeństwa