JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Ogłoszenia Duszpasterskie (2)

Opublikowano: niedziela, 31 styczeń 2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I Niedziela Wielkiego Postu

21.02.2021 r.

 

  1. W imieniu chorych przebywających w hospicjach na terenie naszej Diecezji składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w Środę Popielcową na rzecz tych hospicjów. Zebraliśmy kwotę 1452 złotych. Jednocześnie informujemy, że ofiara na zakony klauzurowe z dnia 2 lutego wyniosła 870 zł.

  2. W piątek Droga Krzyżowa dla dorosłych o godzinie 16.00 (Kościół św. Józefa), dla dzieci (Kościół św. Anny) i po Mszy Św. o godz. 18.00 (Kościół św. Anny). Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Niedziele o godz. 15.15. Przypominamy, że po tym nabożeństwie jest Msza św. recytowana, która rozpoczyna się bezpośrednio po nim. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych.

  3. W piątek o godzinie 20.00 Msza św. w intencji: O Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin przez wstawiennictwo św. Teresy od dzieciątka Jezus i jej rodziców.

  4. Z racji niewielkiej ilości parafian uczestniczących w niedzielnych Eucharystiach (3-4%), mało realne robią się zbiórki remontowe. Niestety, okna w wieży kościoła św. Józefa wymagają w tym roku bezwzględnej wymiany. Proponujemy zatem, aby raz w miesiącu dokonać wpłaty na konto parafialne, kwoty równoważnej temu, co ofiarowane było na zbiórki remontowe. Wpłacając prosimy o dopisek: ,,okna”. W kolejnych ogłoszeniach podawać będziemy bieżącą sumę wpłat. Mamy nadzieje, że ta inicjatywa spotka się ze zrozumieniem i akceptacją. Po trzecim tygodniu zebraliśmy kwotę 4600 zł., co stanowi 46% potrzebnej kwoty. Za dokonane wpłaty dziękujemy.

  5. Gdyż coraz częściej przy zgłaszaniu chrztu dziecka, powstają kontrowersje, co do wyboru rodziców chrzestnych, przypominamy: rodzicem chrzestnym może być osoba, która ma sakrament bierzmowania i jednocześnie może przystąpić do sakramentu Eucharystii, co wyklucza z tego grona osoby:

- żyjące w drugim lub następnym związku,

- osoby żyjące razem, a nie mające sakramentu małżeństwa, choć mogłyby ten sakrament zawrzeć,

- osoby deklarujące się jako niewierzące.

  1. Zachęcamy do lektury "Przewodnika Katolickiego" i ,,Gościa Niedzielnego”.

  2. Intencja Wspólnoty Żywego Różańca: o wytrwanie dla tych, którzy podjęli postanowienia wielkopostne. Modlitwę prowadzi Róża Św. Łucji (Pani Elżbieta Rakowska).

Parafia rzymskokatolicka pw. św. Anny w Krajence

Copyright © 2010-2015. All Rights Reserved.