JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost

Ogłoszenia Duszpasterskie (2)

Opublikowano: niedziela, 31 styczeń 2016

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

16.06.2019 r.              

 

  1. Minęły uroczystości związane z wprowadzeniem kultu relikwii św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz jej rodziców św. Zeli i Ludwika Martin. Składamy z serca płynące podziękowania za pomoc                  w zorganizowaniu i przebiegu liturgii Urzędowi Miasta i Gminy Krajenka, Krajeńskiemu Domowi Kultury, Pani Marioli, Panu Zygfrydowi, Panu organiście, szafarzom, scholi, służbie liturgicznej           i wszystkim, którzy wzięli udział w tych wydarzeniach.

  2. W poniedziałek o godzinie 1630 odbędzie się próba sypania kwiatów. Serdecznie zapraszamy wszystkie dziewczęta.

  3. Także w poniedziałek o godzinie 1730 odbędzie się spotkanie z rodzicami, którzy wysyłają swoje dzieci na kolonię.

  4. W czwartek - 20 czerwca - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z racji przewidywanych na ten dzień upałów przebieg uroczystości w tym roku wygląda następująco:           O  godzinie 630 Msza św. w kościele św. Anny; godzina 700 Msza św. w Śmiardowie, następnie Msza św. o godzinie 800, która zostanie odprawiona na placu św. Jana Pawła II (Winiary). Godzina 840 - wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Po jej zakończeniu jeszcze jedna Msza św. na placu św. Jana Pawła na Winiarach. Dokładny przebieg  Uroczystości Bożego Ciała znajduje się w gablocie.

  1. Za tydzień po Mszach św. odbędzie się kolejna zbiórka remontowa, która zostanie przeznaczona na dalsze prace w kościele św. Józefa.

  2. Od piątku rozpoczyna się tzw. Oktawa Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne po Mszach św. o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1200.

  3. Z racji remontu w kościele św. Józefa nie będzie Mszy św. na zakończenie roku szkolnego                       i katechetycznego. Zachęcamy jednak wszystkich, którzy chcą podziękować Bogu i „…po Bożemu zakończyć rok szkolny i katechetyczny”  do uczestnictwa we Mszach św. w poniedziałek, wtorek albo w środę o godzinie 1700  lub 1800.

  4. Różaniec w intencji: Bożego Błog. dla dzieci i młodzieży na czas wakacji - poprowadzi Róża św. Barbary, p. Wandy Cofał.

  5. Od najbliższego tygodnia aż do końca sierpnia biuro parafialne czynne we wtorek i w sobotę                w stałych godzinach.

 

Zapowiedzi przedślubne:

Kamil Włóczewski – kawaler, zam. Toruń – Katarzyna Borycka – panna, zam. Krajenka (2)

 

 

Parafia rzymskokatolicka pw. św. Anny w Krajence

Copyright © 2010-2015. All Rights Reserved.